کد خبر : ۱۶۷۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مشکل اصلی کره زمین مصرف گرایی و تولید پسماند است

رئیس حفاظت محیط زیست کشور گفت: معضل اصلی کره زمین مصرف گرایی و تولید پسماند است.

مشکل اصلی کره زمین مصرف گرایی و تولید پسماند است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عیسی کلانتری امروز در سفر به استان ایلام و دیدار با امام جمعه گفت: مشکلات کنونی و تحریم ها با حمایت مردم و مدیریت مسئولان بدون اثر و کوتاه مدت خواهد بود و با مدیریت درست این تحریم ها نیز خنثی می شود.

وی افزود: عمده مشکلات کشور در همین چند ماه باقی مانده تا پایان سال است و بدون تردید در سال آینده با مدیریت پیشگیرانه تحریم ها و مشکلات مرتفع می شود.

وی افزود: هفته دولت زمانی مناسب برای تعامل مستقیم بین مردم و مسئولان و بیان مشکلات و حقایق با اقشار جامعه است تا با همدلی و همراهی متقابل مشکلات را مدیریت کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: ارزش و پشتوانه اصلی نظام مردم و وفاداری آنها به انقلاب است که این فاکتور عاملی مهم و تاثیرگذار در سربلندی و اقتدار ایران در عرصه های ملی و بین المللی بوده و امنیت و آرامش کشور حاصل صعه صدر و صبوری مردم در تحمل مشکلات است.

کلانتری به مشکلات زیست محیطی نیز اشاره کرد و یادآور شد: معضل اصلی کره زمین مصرف گرایی و تولید پسماند و آلودگی است که زمین توان پذیریش این حجم انبوه از پسماند را ندارد و مردم باید در تولید پسماند و میزان مصرف گرایی را برای حفظ محیط زیست مدیریت کنند.

همزمان با هفته دولت، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به نمایندگی از هیئت دولت به منظور افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی و اقتصادی به ایلام سفر  کرده است.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، شرکت در شورای اداری استان، کلنگ زنی فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب ایلام، مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی و اقتصادی استان، کلنگ زنی تصفیه خانه آب و ایستگاه پمپاژ و پروژه های عمرانی شهرستان ملکشاهی از برنامه های سفر یک روزه رییس سازمان محیط زیست به استان ایلام است.

کلید واژه :

محیط زیست

،

حفاظت محیط زیست

ثبت نظرات
captcha