کد خبر : ۱۶۳۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قرارداد تجهیز سایت زباله آزادشهر با یک شرکت خارجی نهایی شد

گنبدکاووس - پایگاه خبری محیط زیست ایران - مدیرعامل شرکت پسماند استان گلستان از نهایی شدن قرارداد تجهیز سایت بازیافت زباله شهرستان آزادشهر به عنوان محل دپوی زباله های شرق این استان بین شرکت لیندنر اتریش و مسئولان ارشد استانی خبر داد.

قرارداد تجهیز سایت زباله آزادشهر با یک شرکت خارجی نهایی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محسن سمیعی روز دوشنبه در گفت و گو با اظهار کرد: پس از بررسی طرح تجهیز و بازیافت سایت پسماند شهرستان آزادشهر از سوی شرکت لیندنر اتریش و شرکت دانش بنیان ایرانی تدبیر انرژی، این قرارداد امضا و نهایی شد.
مدیرعامل شرکت پسماند استان گلستان افزود: پس از این اتفاق، در دو هفته آینده نمایندگان شرکت ایرانی با عزیمت به اتریش و پرداخت حق سهم خود، تجهیزات لازم برای تفکیک، تبدیل و آماده سازی مواد تولید شده از زباله را طی چند ماه در محل سایت پسماند شهرستان آزادشهر مستقر کرده و فعالیت خود را آغاز می نمایند.
وی گفت: طی این فرایند دفن زباله به زیر 5 درصد خواهد رسید،شیرابه حاصل از زباله پس از تصفیه به مصارف کشاورزی می رسد و ضمن اشتغالزایی مستقیم در این طرح با تولید آر دی اف که سوخت مورد نیاز کارخانجات سیمان می باشد سودآوری خوبی را برای منطقه شاهد خواهیم بود.
وی افزود: برای فروش آر دی اف به عنوان سوخت مورد نیاز کارخانجات سیمان، دو قرارداد با شرکت های سیمان پیوند گالیکش و سیمان شاهرود منعقد شده است.
سمیعی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در محل سایت زباله شهرستان آزادشهر نیز ابرازکرد: به مناسبت هفته دولت نیز یک سوله هفت هزار متری تبخیر با تجهیز ماشین آلات لازم برای تولید کود کمپوست افتتاح شد که پس از جداسازی مواد آلی و تر، زباله در این محل به محصول نهایی تبدیل می شود.
مدیرعامل شرکت پسماند استان گلستان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 70 میلیارد ریال تجهیزات مختلف در سایت زباله آزادشهر مستقر و عملیات کف سازی آن انجام شده است و با ورود شرکت اتریشی و آغاز به کار آن در ابتدای سال 98 چهره کنونی این منطقه کاملا تغییر خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه در اجرای طرح بازیافت زباله در سایت آزادشهر، تحریم ناپذیری شرکت اتریشی است که نگرانی های اتفاقات ناشی از تحریم را برطرف می سازد.
شهرستان آزادشهر با 95 هزار نفر جمعیت در شرق گلستان قرار دارد و سایت زباله این منطقه محل دپوی زباله های شرق گلستان است.
9433/1860

انتهای پیام /*

کلید واژه :

زباله

،

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

پسماند

ثبت نظرات
captcha