کد خبر : ۱۶۱۷۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان

2882 حلقه چاه غیرمجاز در همدان مسدود شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان از انسداد 2 هزار و 882 حلقه چاه غیر مجاز در همدان خبر داد و گفت: انسداد این تعداد چاه غیرمجاز سبب صرفه جویی 231 میلیون مترمکعبی در مصرف آب شد.

2882 حلقه چاه غیرمجاز در همدان مسدود شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، منصور ستوده در گفت وگو با در همدان اظهار کرد: از ابتدای سال 93 تاکنون 2 هزار و 882 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شده که سبب صرفه جویی 231 میلیون و 427 هزار و 665 مترمکعبی در مصرف آب های زیرزمینی شده است.

وی عمق انسداد چاه های غیرمجاز را 101 کیلومتر اعلام کرد و گفت: بیشترین چاه های غیرمجاز در کبودراهنگ با 847 حلقه، رزن با 512 حلقه و همدان با 370 حلقه مسدود شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان تصریح کرد: سال گذشته 869 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان براساس احکام قضایی مسدود شده که این امر سبب صرفه جویی بیش از 57 میلیون مترمکعبی در مصرف آب زیرزمینی شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال مجوز انسداد بیش از 600 حلقه چاه غیرمجاز در همدان صادر شده است افزود: همکاری مناسبی بین دادگستری و نیروی انتظامی برای انسداد چاه های غیرمجاز در همدان وجود دارد که منتج به این عملکرد شده است.

ستوده بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 145 حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شده که صرفه جویی 6 میلیون و 478 هزار مترمکعبی منابع زیرزمینی را در پی داشته است.

وی با اشاره به اینکه روند انسداد چاه های غیرمجاز تسریع پیدا کرده و مماشاتی در این زمینه صورت نمی گیرد، اظهار کرد: طول چاه های مسدود شده در سال گذشته 29 کیلومتر و امسال بیش از 13 کیلومتر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان تاکید کرد: با چاه های مجاز استان که برداشت بیشتر از پروانه بهره برداری دارند نیز برخورد می شود تا در راستای حفاظت از منابع آبی استان همدان گام های اساسی و جدی برداشت.

وی با بیان اینکه وضعیت منابع آبی استان رضایت بخش نبوده و باید حفاظت جدی از منابع موجود صورت گیرد گفت: نیاز است تا تمام مردم نسبت به حفظ منابع آبی موجود احساس تکلیف کنند تا بتوان ماه ها و سال های آینده را مدیریت کرد.

ستوده با اعلام اینکه یک هزار چاه غیرمجاز برای انسداد در استان همدان شناسایی شده است تصریح کرد: بدون هیچ مماشاتی چاه های غیرمجاز در استان مسدود می شوند تا بتوان منابع آبی زیرزمینی را تعادل رساند.

وی با اشاره به اینکه اکیپ های گشت و بازرسی به طور شبانه روزی دشت های استان را بازرسی می کنند عنوان کرد: 24 گروه اکیپ گشت و بازرسی در راستای نظارت بر چاه های مجاز، جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز و برداشت شن و ماسه از رودخانه های استان به طور شبانه روز دشت ها را کنترل می کنند.

انتهای پیام/ع

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

استان همدان

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

،

فلات مرکزی ایران

ثبت نظرات
captcha