کد خبر : ۱۵۹۰۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی

دومین استان پرآب کشور در معرض خشکسالی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی با وجود بارش های قابل توجه سال گذشته با کاهش سطح منابع آب زیر زمینی از دومین استان پر آب کشور به استانی در خطر خشکسالی تبدیل شده است.

دومین استان پرآب کشور در معرض خشکسالی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کیومرث دانشجو در آیین معارفه مدیر جدید امور آب سلماس که در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد، گفت: در حال حاضر یک میلیارد و 438 میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای 13 گانه استان وجود دارد که بیشترین میزان آن در سد بوکان ذخیره سازی شده است .

دانشجو افزود: مهمترین مشکل ذخیره آب پشت سدهای آذربایجان غربی، نبود ذخیره برفی مناسب در کوههاست که تداوم ذخیره سازی آب در سدهای استان را متوقف می کند.

وی گفت:حمایت از کشاورزان یکی از برنامه های مهم شرکت آب منطقه ای استان است و در همین راستا نظارت بر توسعه اصولی طرح های آبخیزداری و نیز تصحیح روش های استفاده از آب در بخش کشاورزی باید بیشتر از گذشته در سطح شهرستان ها مورد توجه قرار گیرد.

دانشجو بیان کرد: حفاظت از منابع آب یک وظیفه همگانی است و استفاده از نظرات نخبگان، کارشناسان و دلسوزان امر در زمینه مدیریت درست منابع آبی استان از جمله مهمترین راهکارها برای جلوگیری از بروز بحران آب در استان است.

به گزارش ، در این آیین با تقدیر از حسن سیدی، مدیر اسبق امور آب سلماس، کیومرث جهانگرد بعنوان رییس جدید این اداره معرفی شد.
انتهای پیام

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

آذربایجان غربی

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

،

فلات مرکزی ایران

ثبت نظرات
captcha