کد خبر : ۱۵۸۲۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران

بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی در دست اقدام

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران نسبت به رها سازی پسماندهای بیمارستانی هشدار داد.

بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی در دست اقدام

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش ، ناهیدخداکرمی در جلسه امروز شورای شهرتهران در خصوص رهاسازی پسماندهای بیمارستانی بدون رعایت نکات ایمنی گفت: بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی در حال انجام و اقدام است و مراکز درمانی در حال استفاده از تکنولوژی بی خطرسازی هستند.

وی ادامه داد: دقت داشته باشیم که مراکز بهداشتی و درمانی که به بیماران خدمات پزشکی ارائه می دهند طبیعتا روی پسماند بیمارستانی، سلامت کارکنان خود و جامعه حساس هستند و به آن بی توجهی نمی کنند.

خداکرمی افزود: اگر یک یا چند مرکز نسبت به جداسازی پسماند ویژه خود حساس نیستند، باید بر حسب مورد روی آن ها بحث کرد، چرا که ما امروز می بینیم درباره مسائل مختلف بدون مستندات متقن کلی گویی می شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران تصریح کرد: این روزها گفته می شود که عده ای در میان زباله ها نسوج بدن انسان را تشخیص داده اند، این در حالی است که تنها پاتولوژی ها می توانند تشخیص دهند که آیا یک بافت متعلق به بدن انسان است یا خیر.

به گفته وی، حتی چشم یک متخصص نیز قادر به تشخیص این مساله نیست و در بیمارستان ها نیز تشخیص این مساله به پاتولوژی سپرده می شود.

خداکرمی خاطر نشان کرد: مواردی در زمینه بی مبالاتی در زمینه پسماندهای عفونی اگر وجود دارد باید به صورت علمی و همچنین بدون کلی گویی مورد قضاوت قرار گیرد.

کلید واژه :

پسماندهای عادی و عفونی بیمارستانی

،

پسماندهای عفونی بیمارستانی

،

پسماند عفونی بیمارستانی

،

پسماند عفونی

،

پسماند بیمارستانی

،

تهران

ثبت نظرات
captcha