کد خبر : ۱۵۶۴۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران

شناسایی ۷۰۰۰ مبادی تولید پسماند بیمارستانی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه تاکنون ۷۰۰۰ مبادی تولید پسماند بیمارستانی شناسایی شده است، گفت: از این میان تنها ۲۶۰۰ مرکز با شهرداری تهران قرارداد منعقد کرده اند.

شناسایی ۷۰۰۰ مبادی تولید پسماند بیمارستانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عبدلی در جریان بررسی لایحه شهرداری در خصوص اصلاحیه تعیین بهای خدمات و چگونگی اعمال نظارت بر جمع آوری و دفن پسماندهای ویژه پزشکی گفت: حوزه پسماند حوزه ای حساس و گسترده است که اگر فرصتی توسط شورا داده شود، به بیان برنامه های سازمان مدیریت پسماند در این حوزه خواهم پرداخت.

وی افزود: درباره پسماندهای پزشکی صراحت قانونی وجود دارد که متولی آن وزارت بهداشت است؛ اما در حال حاضر مدیریت این پسماند به گردن شهرداری تهران افتاده است. در حالی که به عنوان شهرداری وظیفه ای برای جمع آوری و دفن پسماندهای ویژه پزشکی نداریم.

عبدلی ادامه داد: ما نه آمار تناژی از این نوع پسماند داریم و نه حتی مبادی تولید این نوع پسماند را می دانیم. در حال حاضر ۷۰۰۰ مبادی تولید این نوع از پسماند را شناسایی کردیم که شامل ۱۶۴ بیمارستان، آزمایشگاه و مطب پزشکی است.

 وی تاکید کرد: محیط زیست در نامه ای به شهرداری اعلام کرده است که هیچ بیمارستانی زباله های بیمارستانی را عادی و بی خطر نمی کند. ما برای جمع آوری این نوع از زباله های ویژه ۴۱ خودروی ویژه اختصاص داده ایم و برای هر کیلو از این نوع زباله باید۱۸۶۰ تومان دریافت کنیم. از ۷۰۰۰ مبادی تولید این نوع از زباله تنها ۲۶۰۰ مرکز با ما قرارداد بسته اند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه مرجع صدور مجوز حرف پزشکی، وزارت بهداشت است، افزود: متاسفانه حتی ما نمی توانیم تناژ تولیدی پسماندهای پزشکی را احصا کنیم. سال گذشته شورای اسلامی شهر تهران تصویب کرد که زباله سوز پزشکی احصا شود پس از فراخوان چند شرکت برای این کار اعلام آمادگی کردند که نهایتا با یک شرکت هلندی قرارداد بسته شد و مقرر شد با قیمت ۱۲۱۰ تومان هر کیلو زباله پزشکی را از بیمارستان ها تحویل بگیرند اما علت اینکه این قرارداد اجرایی نشد و به پیش نرفت عدم تامین مالی توسط وزارت بهداشت بود که در این حوزه همکاری نمی کند.

انتهای پیام

کلید واژه :

پسماندهای عادی و عفونی بیمارستانی

،

پسماندهای عفونی بیمارستانی

،

پسماند عفونی بیمارستانی

،

پسماند عفونی

،

پسماند بیمارستانی

،

تهران

ثبت نظرات
captcha