کد خبر : ۱۵۵۵۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران

جمع آوری پسماندهای پزشکی بر عهده تولید کنندگان است نه شهرداری تهران

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران گفت: جمع آوری پسماندهای ویژه (پزشکی، صنعتی و کشاورزی) بر عهده شهرداری تهران نیست و تولیدکنندگان باید نسبت به بی خطرسازی این پسماندها اقدام کند.

جمع آوری پسماندهای پزشکی بر عهده تولید کنندگان است نه شهرداری تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران،ری و تجریش بررسی لایحه شهرداری در خصوص اصلاحیه بند «الف» مصوبه تعیین بهای خدمات و چگونگی اعمال نظارت بر جمع آوری و دفع پسماندهای ویژه پزشکی، صنعتی و کشاورزی مطرح شد.

در ادامه زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران اظهار داشت: دو نوع پسماند عادی و ویژه در شهر تهران تولید می شود که پسماند ویژه شامل پزشکی، کشاورزی و صنعتی است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون مدیریت پسماند که در سال 83 به تصویب رسید مسئول جمع آوری پسماندهای عادی و دفع آن شهرداری ها هستند و مسئول پسماندهای ویژه (پزشکی، صنعتی وکشاورزی) تولید کنندگان هستند و تولیدکنندگان باید پاسخگوی مخاطرات آن پسماندها باشند.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران افزود: شهرداری تهران هنگامی که پسماندهای ویژه، عادی می شوند نسبت به جمع آوری آنها اقدام خواهد کرد.

صدراعظم نوری گفت: لایحه فعلی فقط توجه به پسماندهای ویژه دارد که باید نسبت به جمع آوری، دفع و هزینه های آن تجدید نظر شود.

در ادامه صدراعظم نوری خاطرنشان کرد: مسئولیت بی خطر کردن زباله های ویژه بر عهده شهرداری تهران نیست و تولید کننده باید در این خصوص اقدام کند.

به گزارش ، کلیات این لایحه با 11 موافق و 3 مخالف به تصویب رسید و در جلسه آینده درباره جزئیات آن اظهار نظر خواهد شد.

انتهای پیام/

کلید واژه :

پسماند

،

جمع آوری پسماند

،

نذر جمع آوری زباله

،

بازیافت پسماند

،

بازیافت

،

جمع آوری زباله

،

زباله

ثبت نظرات
captcha