کد خبر : ۱۵۵۳۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بررسی سرانه تولید زباله های بیمارستانی در شهر تهران

روزانه 150 تن پسماند بیمارستانی در تهران تولید میشود یا 108 تن

عضو شورای شهر تهران گفت: روزانه 150 تن پسماند بیمارستانی در شهر تهران تولید می شود که به ازای هر کیلو جمع آوری این زباله ها440 تومان پرداخت می شود.

روزانه 150 تن پسماند بیمارستانی در تهران تولید میشود یا 108 تن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، این در حالی است که طبق سخنان زهرا صدراعظم نوری در هشتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، به تولید روزانه ۱۰۸ تن زباله بیمارستانی اشاره شده است همچنین وی افزود: هر چند به دلیل عدم ثبت اطلاعات توسط متولیان امر متاسفانه آمار دقیقی از میزان تولید پسماند پزشکی در اختیار نیست اما بر اساس آمار تقریبی که توسط کارگروه مدیریت پسماند استان تهران ارائه شده روزانه ۱۱۵ تن پسماند پزشکی در استان تهران تولید می شود که از این رقم ۱۰۷ تن سهم شهر تهران محسوب می شود که از حدود ۷ هزار مرکز درمانی جمع آوری می شوند.

در حالیکه میرلوحی عضو شورای شهر تهران آمار تولید پسماند بیمارستانی در روز در شهر تهران را  150 تن اعلام نموده است که طبق گفته ایشان کیلویی 440 تومان که 4 برابر پسماند معمولی از سطح شهر جمع آوری می شود.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پس از این هم بررسی و ... هنوز آمار دقیقی از میزان پسماند بیمارستانی در روز در شهر تهران یا سرانه تولید پسماند بیمارستانی شهر تهران به ازاء هر تخت اطلاعات دقیقی در دسترس نیست؟؟

میرلوحی در بررسی لایحه شهرداری در خصوص اصلاحیه بند «الف» مصوبه تعیین بهای خدمات و چگونگی اعمال نظارت بر جمع آوری و دفع پسماندهای ویژه پزشکی، صنعتی و کشاورزی اظهار داشت: مدیریت صد پارچه در کشور ما وجود دارد.

وی ادامه داد:صدها مرکز درمانی، بیمارستان و مطب در شهر تهران وجود دارد که زباله های زیادی را تولید می کند.

عضو شورای شهر تهران گفت: 150 تن پسماند بیمارستانی در روز در شهر تهران تولید می شود که کیلویی 440 تومان که 4 برابر پسماند معمولی از سطح شهر جمع آوری می شود.

میرلوحی افزود: بی خطرسازی پسماند پزشکی جزو وظایف مراکز درمانی و تولید کننده ها است و در جایی دیگر نمی توان زباله بیمارستانی را بی خطر کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه :

پسماندهای عادی و عفونی بیمارستانی

،

پسماندهای عفونی بیمارستانی

،

پسماند عفونی بیمارستانی

،

پسماند عفونی

،

پسماند بیمارستانی

،

تهران

ثبت نظرات
captcha