کد خبر : ۱۵۴۲۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت

شیوه جمع آوری زباله باید اصلاح شود

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: دوستان بعضا به ما هشدار می دهند که حوزه پسماند خطرناک است و اگر می خواهیم به این حوزه ورود پیدا کنیم باید مراقب خود باشیم.

شیوه جمع آوری زباله باید اصلاح شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، الهام فخاری در تذکرات پیش از دستور هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار داشت: چندین بار در خصوص حوزه پسماند و نحوه جمع آوری آن تذکر داده بودیم.

وی افزود: آیا ما می خواهیم آدم هایی که در گوشه و حاشیه شهر هستند ببینیم یا نه. مگر قرار نبود صدای مردم بی صدا باشیم. مگر قرار نبود از آنها حمایت کنیم. چند بار باید در خصوص یک مورد تذکر بدهیم.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران افزود: درباره پسماند و نحوه جمع آوری آن و استفاده از کودکان در این کالای کثیف بنده و دیگر همکارانم تذکر داده ایم و این موضوع این نبود که به دیگر نهادها حواله بدهیم. باید شیوه و ساماندهی جمع آوری زباله در شهر تهران اصلاح شود واین موضوع خیلی ضروری تر از دیگر اقدامات است.

فخاری گفت: ما چه پاسخی برای سوگندی که در برابر مردم یاد کرده ایم، داریم.

وی افزود: وقتی یک تصاویر درباره یک کودک زباله گر منتشر می شود و رسانه ها به آن می پردازند ما چه پاسخی برای آنها داریم. کی وضعیت پسماند تهران قرار است اصلاح شود؟

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: با سوء مدیریت پسماند و تا زمانی که مافیای آن وجود دارد مگر می شود حاشیه پسماند را برطرف کرد.

فخاری افزود: تا وقتی که وضعیت پسماند به این شکل وجود دارد مناقشات مربوط به مافیای زباله نیز ادامه خواهد داشت و ما باید اول به خودمان تذکر بدهیم.

وی گفت: یک ماه از این قضیه می گذرد مافیا و باندهای جمع آوری زباله بچه ها را پنهان می کنند و بعد از آن ، این روند ادامه پیدا می کند. آیا ما باید به گزارش های رسمی تنها بسنده کنیم و واقعیت های شهر را نبینیم.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: ما مجبور هستیم در جمع آوری زباله تغییر رویه بدهیم و نیاز نیست جایگزین غربی برای آن پیدا کنیم بلکه در کلانشهرهای ایران مدل های خوبی برای جمع آوری زباله وجود دارد.

فخاری گفت: بعضی دوستان هشدار دادند حوزه پسماند خطرناک است و مراقب خودم باشم اگر به ما هشدار می دهند این چه کودکان زباله گر وضعیتی در سطح شهر خواهند داشت.

انتهای پیام/

کلید واژه :

پسماند

،

جمع آوری پسماند

،

نذر جمع آوری زباله

،

بازیافت پسماند

،

بازیافت

،

جمع آوری زباله

،

زباله

ثبت نظرات
captcha