کد خبر : ۱۵۳۹۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران

بررسی راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی در کنگره ملی مهندسی شیمی

شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه های تخصصی مهندسی شیمی، نفت، گاز و صنایع غذایی و دارویی در بهمن ماه امسال برگزار می شود.

بررسی راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی در کنگره ملی مهندسی شیمی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر حمیدرضا نوروزی، دبیر شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران با اشاره به برگزاری این همایش در بهمن ماه امسال اظهار کرد: این همایش به صورت مشترک توسط انجمن مهندسی شیمی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دانشکده مهندسی شیمی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این کنگره را گردهم آوردن محققان دانشگاه و متخصصان صنعت، ایجاد بستری مناسب برای تبادل یافته های جدید و پیشرفت های فنی و شناسایی نیازهای روز صنعت از طریق ارائه مقالات، برگزاری سخنرانی های کلیدی، برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی دانست.

نوروزی تمرکز اصلی این کنگره را روی توسعه پایدار در صنایع ایران از جمله صنابع بالادستی نفت، پالایش و فرآوری نفت و گاز، پتروشیمی و شیمیایی، دارویی و غذایی ذکر کرد و یادآور شد: بر این اساس در این کنفرانس سعی بر آن است که راهکارهای عملی و نوین در جهت بهینه سازی مصرف آب، بهینه سازی مصرف انرژی، بازیافت پساب های شهری و صنعتی، کاهش اثرات زیست محیطی صنایع، کاهش کربن منتشر شده به جو در صنایع ایران مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

دبیر این کنگره با اشاره به محورهای این رویداد، اظهار کرد: در این کنگره در خصوص مسایلی چون پدیده های انتقال، ترمودینامیک، فرآیندهای جداسازی، مدل سازی و شبیه سازی، دینامیک سیالات محاسباتی، سینتیک، کاتالیست و طراحی راکتور، مهندسی و کنترل فرآیند، بیوتکنولوژی، مهندسی بیوپزشکی، صنایع غذایی و دارویی، نانوتکنولوژی و علوم و فناوری پلیمر مورد بحث قرار می گیرد.

به گفته وی مهندسی نفت و مخزن، تولید، فرآیند و تبدیل گاز طبیعی، فناوری پایدار و سبز، مهندسی محیط زیست و ایمنی، استانداردسازی و آموزش در صنایع شیمیایی، مدیریت و کارآفرینی و انرژی تجدیدپذیر از دیگر محورهای این کنگره به شمار می رود.

بر اساس اعلام دانشگاه امیرکبیر، به گفته دبیر شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران، زمان برگزاری این کنگره روزهای 2 تا 4 بهمن ماه جاری تعیین شده است و علاقه مندان برای شرکت در این کنگره می توانند برای اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این کنگره با نشانی www.ichec.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

کلید واژه :

شانزدهمین کنگره ملی

،

مهندسی شیمی ایران

ثبت نظرات
captcha