کد خبر : ۱۵۲۷۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان

توفان 1066 نفر از مردم سیستان را روانه بیمارستان کرد

زاهدان - پایگاه خبری محیط زیست ایران - مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 66 نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات ناشی از توفان و گرد و خاک از روز هشتم شهریور تاکنون روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.

توفان 1066 نفر از مردم سیستان را روانه بیمارستان کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عبدالرحمن شهنوازی روز سه شنبه در گفت و گو با اظهار داشت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.
وی ادامه داد: 167 نفر از این افراد بستری و 899 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در این مدت بیشترین سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان به 104 کیلومتر بر ساعت گزارش شد.
وی افزود: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان نیز در این مدت به سه هزار و 104 میکرو گرم بر متر مکعب یعنی 21 برابر حد مجاز رسید.
به گزارش وجود توفان های گرد و خاک و هجوم شن های روان در منطقه سیستان نه تنها مشکلات سلامتی را به بار آورده بلکه زندگی اجتماعی و معیشتی مردم این منطقه را دچار بحران کرده است.
آلودگی هوا و حرکت شن های روان ناشی از خشکسالی های 18 ساله، جزئی از شرایط سخت زندگی ساکنان شهرستانهای مرزی هیرمند، زهک، زابل، هامون و نیمروز واقع در شمال سیستان و بلوچستان شده و مردم این منطقه در سخت ترین شرایط آب و هوایی با بیماری های مختلف تنفسی بویژه سل دست و پنجه نرم می کنند.
شرایط امروزی حاکم بر سیستان در هیچ نقطه ای از کشور قابل تحمل نیست، اما مردم سخت کوش و مقاوم این منطقه با صبوری ذاتی خود به زندگی کردن در این وضعیت سخت عادت کرده اند.
7316**3213

انتهای پیام /*

کلید واژه :

ایمنی

،

سرعت وزش باد

،

سیستان

،

طوفان

،

توفان

،

زابل

ثبت نظرات
captcha