کد خبر : ۱۴۵۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کنترل آلودگی هوا توسط شبکه سنجش از دور ماهواره ای

کشور چین روز یکشنبه اعلام کرد که برنامه ای هوشمند برای نظارت و کنترل دود و آلودگی در مناطق مهم کشور راه اندازی کرده است.

کنترل آلودگی هوا توسط شبکه سنجش از دور ماهواره ای

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از چاینادیلی، کشور چین روز گذشته اعلام کرد که برنامه ای هوشمند برای نظارت و کنترل آلودگی در مناطق مهم کشور از طریق شبکه "سنجش از دور ماهواره ای" ( satellite remote sensing) راه اندازی کرده است.

وزارت بوم شناسی ومحیط زیست چین گفت یک شبکه برای نظارت بر چگالی۲.۵ "پیکنومتر" (PM) یک آلاینده مهم در جو راه اندازی کرده ایم. این آلاینده مهم در آینده به تدریج  سراسر پکن، تیانجین و ۲۶ استان و  ۱۱ شهرستان و همچنین ۴۱ شهر نزدیک دلتا رودخانه یانگ تسه را فرا خواهد گرفت.

طبق گفته "ژائو قونیین" (Zhao Qunying)، یکی از مسئولان نظارت بر محیط زیست وزارتخانه بوم شناسی  و محیط زیست چین گفت: با استفاده از فناوری هایی از جمله سنجش از راه دور، مراکز فرماندهی پکن می توانند به سرعت اقدامات فوری و مهم زیست محیطی در مناطق دورافتاده را انجام دهند.

مناطق تحت پوشش شبکه به واحدهای شبکه تقسیم می شوند که هر کدام سه کیلومتر از مناطق را اندازه گیری می کنند. واحدهای با چگالی بالا  ۲.۵ پیکنومتر به عنوان مناطق کلیدی برای نظلرت در نظر گرفته شده اند.

تا ماه اکتبر، پکن، تیانجین و شهرهای اطراف آن تحت پوشش شبکه قرار خواهند گرفت، این در حالیست که شهرهای نزدیک دلتا رودخانه یانگ تسه از فوریه ۲۰۱۹ تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha