کد خبر : ۱۴۳۷۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک

تعطیلی شرکت های بازیافت کننده پسماندهای الکترونیکی به دلیل نبود خوراک

مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعطیلی برخی از شرکتهای بازیافت کننده پسماندهای الکترونیکی به دلیل نبود خوراک گفت: این در حالی است که باتری های مستعمل از کشور صادر می شوند.

تعطیلی شرکت های بازیافت کننده پسماندهای الکترونیکی به دلیل نبود خوراک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی میرنژاد در نشست تخصصی بازیافت و ساماندهی پسماندهای الکترونیکی با اشاره به حمایت های وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنعت بازیاقت پسماند الکترونیکی،  افزود:  هیات دولت مصوبه دریافت عوارض از واردات کالا و صرف آن برای بازیافت را ابلاغ کرده است.

وی ادامه داد: پیشنهاد ما به این مصوبه این است که اگر عوارضی اخذ می شود برای بازیافت همان صنعت هزینه شود.

میرنژاد با اشاره به اقدامات شهرداری برای بازیافت پسماندها، خاطر نشان کرد:  علی رغم اقدامات صورت گرفته در نهادهای مختلف ولی مشکلات ما در زمینه بازیافت مواد خاص و جمع اوری این مواد و توزیع آن به شرکت های بازیافت کننده باقی مانده است.
مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت با تاکید بر اینکه ما هنوز شیوه های بازیافت پسماند الکترونیکی را نمی دانیم؛ اظهار کرد:  در حال حاضر نهادهای مختلف و حتی در منازل مسکونی تحهیزات الکترونیکی مستعمل در انبارها انباشته می شوند و هنوز شیوه انتقال این تجهیزات به بخش های صنعتی را در اختیار نداریم.

میرنژاد با اشاره به تجربیات کشورهای مختلف در زمینه بازیافت پسماندهای الکترونیکی، افزود:  در کشور شرکت های بازیافت کننده راه اندازی شد ولی به دلیل نبود خوراک اولیه تعطیل شدند.

وی همچنین به صادرات باتری های مستعنل از کشور اشاره کرد و گفت : بر این اساس ما صادرات سرب ناشی از باتری ها را ممنوع اعلام کردیم.

انتهای پیام

کلید واژه :

پسماند

،

پسماندهای الکترونیکی

ثبت نظرات
captcha