کد خبر : ۱۴۱۷۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سمینار شیمی تجزیه ایران

ارائه 470 مقاله با برگزاری سمینار شیمی تجزیه ایران

بیست وپنجمین سمینار شیمی تجزیه ایران به منظور ارائه دستاوردهای جدید پژوهشی در زمینه شیمی تجزیه با ارائه 470 مقاله در دانشگاه تبریز برگزار شد.

ارائه 470 مقاله با برگزاری سمینار شیمی تجزیه ایران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عبدالحسین ناصری، دبیر بیست و پنجمین سمینار شیمی تجزیه در تبریز اظهار کرد: این سمینار با همت دانشگاه تبریز و انجمن شیمی ایران و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال برگزاری است، همچنین پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) از این سمینار حمایت می کنند. 

وی با اشاره به محورهای این سمینار، گفت: الکتروشیمی تجزیه ای، اسپکتروسکوپی تجزیه ای، کروماتوگرافی و روش های جداسازی، کمومتریکس، نانوشیمی، شیمی تجزیه و محیط زیست، شیمی تجزیه و آنالیز ترکیبات دارویی و غذایی، شیمی تجزیه و مدیریت و آنالیز پسماندها، شیمی تجزیه و صنایع شیمیایی و آنالیز ترکیبات طبیعی از جمله محورهای مورد بررسی در این سمینار است. 

ناصری در خصوص اهداف برگزاری این سمینار، عنوان کرد: فراهم کردن زمینه ای جهت تبادل افکار بین پژوهشگران، ارائه دستاوردهای جدید پژوهشی در زمینه شیمی تجزیه و کمک به حل مشکلات و معضلات کشوری اهداف برگزاری این سمینار است.

وی از ارسال 490 مقاله به دبیرخانه سمینار شیمی تجزیه ایران خبر داد و افزود: 120 داور از سراسر کشور این مقالات را داوری کردند که 470 مقاله پذیرفته شده است و در سه قالب سخنرانی، پوستر و PFP که ترکیبی از ارائه پوستر و سخنرانی کوتاه است، ارائه می شوند، همچنین مقالات برگزیده در مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ خواهند شد.

دبیر این همایش در خصوص برنامه های جانبی این سمینار، افزود: به مناسبت هفتادمین سالگرد دانشگاه تبریز، ویژه برنامه ای برای تجلیل از فارغ التحصیلان مقطع دکتری شیمی تجزیه دانشگاه تبریز برنامه ریزی شده و همچنین کارگاه های آموزشی و نمایشگاه تجهیزات و مواد شیمیایی در طی روزهای برگزاری سمینار دایر هستند. 

وی همچنین از حضور اساتید خارجی و داخلی از کشورهای اسپانیا و ایتالیا خبر داد. 

بیست و پنجمین سمینار شیمی تجزیه ایران، از امروز  12 شهریورماه جاری به میزبانی دانشکده شیمی دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد و تا 14 شهریورماه ادامه دارد.

گفتنی است، دوره های دوم و نهم این سمینار نیز در سال های 1369 و 1378 در دانشگاه تبریز برگزار شده بود.

انتهای پیام

کلید واژه :

سمینار شیمی تجزیه ایران

،

سمینار

ثبت نظرات
captcha