کد خبر : ۱۴۰۵۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز

عدم صدور مجوز ساخت کارخانه آسفالت در سرشاخه رودخانه کرج

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به صدور مجوز برای ساخت یک کارخانه آسفالت در روستای آزادبر گفت: مکان یابی این کارخانه در حریم کیفی سرشاخه رودخانه کرج قرار داشته و مغایر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص حفاظت از رودخانه کرج است.

عدم صدور مجوز ساخت کارخانه آسفالت در سرشاخه رودخانه کرج

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فردین حکیمی در گفت و گو با در خصوص صدور مجوز برای ساخت یک کارخانه آسفالت در روستای آزادبر که در مسیر جاده چالوس قرار دارد گفت: مجوز احداث این کارخانه از طرف صنعت معدن صادر شده و محیط زیست هیچگونه مجوزی برای آن صادر نکرده است.

حکیمی افزود: محل احداث این کارخانه در حریم کیفی سرشاخه رودخانه کرج قرار گرفته و این مغایر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای حفاظت از رودخانه کرج است و تا وقتی در این حریم قرار داشته باشد مجوزی از طرف محیط زیست برای آن صادر نخواهد شد.

وی ادامه داد: این کارخانه برای دریافت مجوز محیط زیست باید از حریم 150 متری سرشاخه رودخانه فاصله داشته باشد ضمن اینکه رفع دغدغه های زیست محیطی برای جلوگیری از آلودگی هوا و ... نیز جزو الزامات است و اگر ذره ای آلودگی داشته باشد با آن برخورد می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز خاطرنشان کرد: هنوز مشخص نیست که آیا این کارخانه قادر به رعایت فاصله 150 متری هست یا خیر ولی در صورت جابجایی محل مکان یابی، باید با روش های نوین و عدم استفاده از مازوت و گازوئیل نسبت به رفع دغدغه های زیست محیطی هم اقدام کند. تاکنون هیچ فعالیتی در باب آسفالت در این منطقه صورت نگرفته است.

حکیمی در خصوص تخریب های شدید منطقه منتهی به محل در نظر گرفته شده برای این کارخانه نیز گفت: این تخریب ها مربوط به یک معدن کوهی است که در ادامه کار همان کارخانه قرار دارد و چون الزامی برای استعلام از محیط زیست وجود نداشته، مجوز آن توسط صنعت معدن و منابع طبیعی، بدون اخذ نظر از محیط زیست صادر شده است.


انتهای پیام

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

استان تهران

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

،

فلات مرکزی ایران

ثبت نظرات
captcha