کد خبر : ۱۳۷۸۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بحران آب یز جدی است

موضوع آب در مهریز فارغ از بحث جناح و محله است/آب حق همگانی

یزد ـ امام جمعه پایگاه خبری محیط زیست ایرانیز با اشاره به اینکه بحران آب مهریز جدی است و شاهد از بین رفتن فضای سبز هستیم، گفت: موضوع آب مهریز فارغ از بحث جناح و محله و باندبازی است.

موضوع آب در مهریز فارغ از بحث جناح و محله است/آب حق همگانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در گفتگو با اظهار داشت: بحران آب در مهریز جدی است و شاهد از بین رفتم فضای سبز پارک های شهر هستیم که از بی آبی، فصل خزان آنها زودتر از موعد رسیده و مشکلاتی که در این زمینه در سطح شهر به وجود آمده، باعث گلایه تعداد کثیری از مردم شهر شده است.

وی افزود: فضای سبز شهری در شهرستان مهریز که نام باغ شهر تاریخی را یدک می کشد، متاسفانه در حال نابودی و خشک شدن است و البته که قبول داریم کشور و استان هم با بحران شدید بی آبی و خشکسالی دست به گریبان است اما مردم باید دقت بسیار داشته باشند و رعایت کنند و از اسراف آب بپرهمهریزند که این موضوع در شهرستان مهریز کاملا رعایت می شود.

امام جمعه مهریز بیان کرد: در این بحران بی آبی نباید هر کس تنها به فکر خود باشد و مسائل را به باغ و درخت و شخصی منحصر کند و بدون حساب و کتاب از چاه ها آب بکشد بلکه باید به فکر آینده باشیم یا برخی گمان نکنند که دولت و بازرسان متوجه نمی شوند هرچند اگر آنها متوجه برداشت بی رویه نشوند، خداوند نظاره گر اعمال ما است.

وی تصریح کرد: وجود چاه غیرمجاز در منازل می تواند برای آبیاری چند درخت باشد که هر چند این هم غیر قانونی است اما مشکل این است که بعضی فرصت طلبان آب را غیر قانونی می فروشند و متاسفانه ضربه ای که اینان به منابع آبی زیرزمینی شهر می زنند، باعث شده آب برای فضای سبز نباشد و شاهد از بین رفتن درختان شهر هستیم.

محی الدینی تاکید کرد: عده ای آب را تانکر تانکر آن هم برای کارهای غیر ضروری شبانه می فروشند، خدا راضی نیست که آب از این شهر خارج شود و فضای سبزش آب نداشته باشد، درختان زنده شهر در حال از بین رفتن هستند، شهرداری باید مدیریت بهتری در این زمینه از خود نشان بدهد و مردم نمهریز باید همکاری کنند.

محی الدینی بیان کرد: لجبازی عده ای در این بحران بی آبی چه معنی دارد، چرا آب قنات را بسته اند که به مناطق پایین دستی نرسد، آب مایه حیات است و با لجبازی و بستن آب، فضای شهر لطمه می خورد.

وی عنوان کرد: موضوع آب در مهریز فارغ از بحث جناح و باند و محله است، آب برای همگان است و لجبازی برای زمین زدن یکدیگر در بحران بی آبی بی معنا است و در این شرایط همه باید کمک کنند و مسئولان نمهریز مدیریت و نظارت بیشتری داشته باشند تا شهرستان به خاطر عده ای بی فکر که تنها به خود می اندیشند، لطمه نخورد.

امام جمعه مهریزد از شهردار و شورای شهر مهریز خواست: نظارت بیشتری در حفظ و نگهداری از فضای سبز شهر داشته باشند.

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

یز

ثبت نظرات
captcha