کد خبر : ۱۳۷۷۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

غلظت ذرات معلق در هوای زابل

غلظت ذرات معلق در هوای زابل ۲۱ برابر حد مجاز/ طوفان ادامه دارد

زاهدان - کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به بیش از ۲۱ برابر حد مجاز رساند.

غلظت ذرات معلق در هوای زابل ۲۱ برابر حد مجاز/ طوفان ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی ملاشاهی در گفت و گو با  ، اظهار داشت: صبح امروز حداکثر سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زابل به حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۳۱۰۴ میکروگرم بر متر مکعب برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به بیش از ۲۱ برابر حد مجاز رسیده است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در محدوده فرودگاه زابل به یک هزار متر کاهش پیدا کرد.

وی گفت: همچنین بر اساس تحلیل آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی وزش باد همراه با گرد و خاک تا پایان هفته آینده با شدت کمتر در شمال استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

ملاشاهی با اشاره به اینکه طی این مدت در نواحی مرکزی و جنوبی استان افزایش غبار همراه با وزش باد و گرد و خاک با شدت کمتر رخ خواهد داد، گفت: در زمان طوفان در جاده های مواصلاتی استان به ویژه جاده «زاهدان – زابل»، «زاهدان- نهبندان»، «زابل- نهبندان»، «زاهدان- بم» و جاده «ایرانشهر-ریگان-بم» کاهش دید سبب کندی عبور و مرور و اختلال تردد می شود.

کلید واژه :

گرد و خاک

،

ذرات معلق

،

آلودگی هوا

،

گردو غبار

ثبت نظرات
captcha