کد خبر : ۱۳۶۰۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله سیستانی

حضور نماینده آیت الله سیستانی در بصره برای بررسی بحران آب

مرجعیت عالی قدر عراق نماینده خود را همراه تیمی از کارشناسان برای بررسی بحران آب بصره به این استان اعزام کرد.

حضور نماینده آیت الله سیستانی در بصره برای بررسی بحران آب

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، برخی منابع نزدیک به نجف اعلام کردند، آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان عراق احمد الصافی، نماینده خود را همراه کارشناسانی برای حل بحران آلودگی آب آشامیدنی شهر بصره به این استان فرستاد.

استان بصره با مشکل آلودگی آب و افزایش میزان شوری آن مواجه است و همین امر موجب تظاهرات ساکنان این استان از هشتم ژوئیه گذشته شده و آنها انجام اقداماتی فوری برای حل این بحران را خواستارند.

یک منبع در گفتگو با شبکه تلویزیونی سومریه نیوز اظهار داشت: مرجعیت عالی قدر عراق نماینده ای از طرف خود را همراه تیمی از کارشناسان برای بررسی علت اصلی مشکل و نیز ارائه طرحی فوری برای حل آن و نیز بررسی راه حل های میان مدت و بلند مدت برای آن اعزام کرد.

احمد الصافی نیز با تاکید بر اینکه به عنوان فرستاده مرجعیت عالی قدر به حفظ جان ساکنان بصره پایبند است، علت تاخیر در اجرای بیشتر پروژه ها در عراق را مورد سوال قرار داد.

الصافی در ادامه گفت: تا قبل از اطلاع از دلیل اصلی مشکل آب بصره و دستیابی به راه هایی برای حل آن به شکل کامل به نجف بازنخواهم گشت.

انتهای پیام

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

بصره

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

ثبت نظرات
captcha