کد خبر : ۱۲۵۶۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اجرای متروی قم

اجرای متروی قم با بودجه 300 میلیارد تومانی

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: در اجرای این طرح نگرانی وجود ندارد و امسال 300 میلیارد تومان بودجه به متروی قم اختصاص یافت.

اجرای متروی قم با بودجه 300 میلیارد تومانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «عبدالله جلالی» در نشست خبری با اشاره به عملکرد یک ساله شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد: ملاقات های عمومی، پیگیری مطالبات مردمی و مصوبات در حوزه مدیریت شهری و رفع موانع در اجرای پروژه ها از جمله اولویت های شورا در یک سال گذشته تاکنون است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: شورای پنجم در قم خود را امین و امانت دار مردم می داند و ارائه عملکرد در اتاق شیشه ای و نقد پذیری را از رسالت های مهم خود در پاسخگوئی می شمارد.

وی تصریح کرد: علی رغم مشکلات مالی تاکنون هیچ پروژه ای بدون دلیل نیمه کاره نمانده است و بسیاری از پروژه های شهری نیز مراحل تکمیلی را سپری می کند، کمیسیون های تخصصی در صحن علنی با حضور اصحاب رسانه مصوبات را بررسی می کنند و تلاش کرده ایم مصوبات و تفریق بودجه و لوایح به اطلاع عموم مردم برسد.

جلالی خاطرنشان کرد: همواره تلاش شد به دور از سیاست زدگی به رسالت خود عمل کنیم، چونه یکی از علل مهم در عقب ماندگی در کشور ایجاد فضای تنش زا توسط سیاست زدگی هاست، یکی از اقدامات مهم در قم تکمیل پروژه بلوار آیت الله بروجردی بود که رضایت خوبی را در میان شهروندان در مدیریت ترافیکی ایجاد کرد.

وی گفت: توجه به انضباط مالی شهرداری یکی دیگر از پیگیری های شورای پنجم در قم است، مدیریت شهری در خط مقدم خدمت به مردم است و بدون انضباط مالی نمی توان اهدافی را در توسعه و آبادانی شهر در پیش گرفت.

جلالی با تاکید بر ضرورت همراهی مسئولان با مدیریت شهری افزود: شورای شهر نامحرم نیست و نباید تصمیمات در حوزه مدیریت شهری بدون آگاهی شورای شهر گرفته شود.

وی افزود: توسعه فضای شهری و بلوارها و تغییرات اساسی در منظر شهری در قم و همچنین ساماندهی صنوف مشهود بوده است، البته روند احیای بافت فرسوده در قم کند است، هر چند این مشکل اختصاص به حوزه مدیریت شهری ندارد و یک موضوع بین بخشی است و سیاست هایی دارد که در ستاد بازآفرینی باید دنبال شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: متأسفانه قطع درآمدهای شهرداری از محل عوارض سوخت نیز یکی از دغدغه های جدی در سال جاری است که در روند خدمات رسانی شهری تأثیر سوء داشته است.

وی افزود: تعامل با نهادهای علمی و دانشگاهی یکی از ضعف های مهم شورا بود که در جبران این خلاء شورای اسلامی شهر قم از تحقیقات و پایان نامه های دانشجویی در حوزه مدیریت شهری حمایت می کند.

جلالی در خصوص اجرای پروژه متروی شهر قم گفت: در اجرای این طرح نگرانی وجود ندارد و امسال 300 میلیارد تومان بودجه به متروی قم اختصاص یافت.

وی خاطرنشان کرد: پروژه پیاده روسازی خیابان ارم یکی از طرح هایی بود که در سال گذشته عملیاتی شد و به زودی تکمیل پروژه از خیابان ارم و خیابان چهارمردان اجرایی می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد: یکی از دغدغه های جدی، هزینه های بالای مدیریت شهری در جمع آوری پسماند است که با فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و جمع آوری به صورت یک روز در میان سالانه بیش از 40 میلیارد تومان برای قم صرفه جویی به همراه دارد.

وی بیان کرد:در سال گذشته در در صحن علنی شورای اسلامی شهر قم 269 لایحه به تصویب رسید که 19 لایحه در کمیته تطبیق فرمانداری رد شد و شورا به 18 لایحه اصرار داشت که در شورای حل اختلاف 15 لایجه ارجاع و تنها سه لایحه رد شد.

جلالی گفت: هم اکنون 2 پروژه مهم مجتمع کهکشان و شهربازی در بوستان غدیر در دست اجراست که تا پایان سال عملیاتی می شود و با جذب سرمایه گذاری در بلوار پیامبر اعظم این طرح نیز توسعه می یابد.

وی گفت: از موانع مهم در اجرای پروژه های عمرانی عدم همراهی مالکین در تملک املاک است تا جایی که به قیمت های کارشناسی نیز حاضر به واگذاری املاک نیستند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: در توسعه ناوگان حمل و نقل نیز مشکلاتی وجود دارد که در سال جاری 13 میلیارد تومان جهت بازسازی اتوبوس های شهر قم پیش بینی شده است.

وی در مورد قطار سریع السیر تهران، قم، اصفهان و موانعی که در این زمینه وجود دارد، گفت: بر اساس جلسات برگزار شده و تصمیمات لازم، ایستگاه این قطار بین حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران است و این محدوده خارج از شهر قم نیست.

جلالی تصریح کرد: همسویی و همگرایی و تعامل شورا و شهرداری قم منافاتی برای پیگیری مطالبات مردم ندارد و در هر شرایطی خواسته های مردم را از شهرداری مطالبه می کنیم.

انتهای پیام

کلید واژه :

آلودگی هوا

،

اجرای متروی قم

،

متروی قم

،

ثبت نظرات
captcha