کد خبر : ۱۲۵۰۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طرح کمربند سبز شمال تهران

اجرای طرح کمربند سبز شمال تهران در پاییز امسال

تهران-پایگاه خبری محیط زیست ایران- شهردار تهران گفت: طرح کمربند سبز شمال تهران به منظور مقابله با کوه خواری پاییز امسال اجرا می شود .

اجرای طرح کمربند سبز شمال تهران در پاییز امسال

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روز یکشنبه از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سید محمدعلی افشانی در هجدهمین جشنواره شهید رجایی افزود: در قالب این طرح 300 تا هزار متر در شمال تهران درختکاری می شود.
وی همچنین با اشاره به موضوع مدیریت پسماند در تهران اظهار داشت: باید مدیریت پسماند بعد از ترافیک و آلودگی در اولویت قرار بگیرد.
شهردار تهران با بیان اینکه روزانه هشت و نیم تا 9 هزار تن پسماند در تهران تولید می شود که تنها 200 تن آن برای کسب انرژی سوزانده می شود خاطرنشان کرد: استفاده از پسماندها به شکل صحیح و به عنوان گنج پنهان وظیفه همه ما است.

*اجازه ندهید باغات تهران خشک شود
وی همچنین خطاب به شهرداران مناطق و نواحی بیان کرد: باغات در تهران به هیچ وجه تغییر کاربری نخواهند داد و از شما خواهش می کنم که هیچ موردی را در این زمینه پیشنهاد ندهید زیرا باغ ها ریه های تنفسی مردم تهران هستند و نباید از بین بروند.
افشانی تصریح کرد: اجازه ندهید که برخی عمداً این باغ ها را خشک کنند و درخواست تغییر کاربری بدهند؛ اگر در این زمینه موردی را مشاهده کرده اید هر چه زودتر آن را گزارش دهید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر کارآمدی شهرداری تهران تاکید کرد و گفت: سازمان ها برای این تشکیل شده اند که بتوانند نیازهای بشری را برآورده کنند، بنابراین شهرداری تهران به عنوان یک نهاد اجتماعی بسیار گسترده برای پاسخ به نیازهای مردم تشکیل شده وظیفه داریم در جهت حل مشکلات مردم حرکت کنیم.
شهردار تهران با اشاره به اینکه هیچ کس بهتر از مردم عملکرد ما را قضاوت نخواهد کرد اظهارداشت: اگر مدیری می بیند که مردم از عملکرد او رضایت ندارد باید به دنبال تغییر رفتارهای خود باشد.
وی با بیان اینکه مهم ترین سرمایه هر سازمان سرمایه اجتماعی آن است و سرمایه انسانی و فیزیکی در رده های بعدی اهمیت قرار دارند خاطرنشان کرد: سرمایه اجتماعی زمانی شکل می گیرد که اعتماد مردم به سازمان وجود داشته باشد و اعتماد زمانی ایجاد می شود که شهروندان احساس کنند آن سازمان در جهت حل مشکلات مردم تلاش می کند و سرمایه های آن ها را تلف نمی کند.
شهردار تهران در ادامه افزود: زمانی که سرمایه اجتماعی وجود داشته باشد مردم برای حل مشکلات خود با سازمان مشارکت می کنند، در شهر بزرگی مانند تهران مشکلات بدون مشارکت مردم حل نخواهد شد.
وی اضافه کرد: باید به روزی برسیم که انتخاب کارمند نمونه برای ما سخت باشد چون در آن روز تمام کارمندان شهرداری به بهترین نحو عمل خواهند کرد و همه آن ها تبدیل به کارمندان نمونه می شوند.
شهردار تهران ادامه داد: باید به گونه ای عمل کنیم که ذهنیت مردم نسبت به عملکرد ما مثبت باشد؛ معتقدم اکثر کارمندان شهرداری افرادی خدوم و زحمتکش هستند اما متاسفانه عملکرد غلط تعداد کمی از کارمندان شهرداری باعث شده است که قضاوت ها در مورد کارمندان شهرداری درست نباشد.

*شهر آنطور که می خواهم تمیز نیست
وی همچنین گفت: به دوستان چند بار تاکید کردم که هنوز شهر تهران آن طور که من می خواهم تمیز نیست و نظافت در آن رعایت نمی شود، در حالی که نظافت شهری یکی از مهم ترین شاخصه های شهر زیست پذیر است.
افشانی عنوان کرد: دوستانی در سطح شهر دارم که تصاویری از تهران برایم می فرستند و من آن ها را برای مدیران ارسال می کنم، مشکلاتی از این دست را مردم به حساب کل شهرداری می گذارند و باید تلاش کنیم این مشکلات را حل کنیم و آن را جدی بگیریم.
وی به سیاست هوشمندسازی سیستم شهرداری نیز اشاره کرد و افزود: در جلسات مختلف تاکید کرده ام اقداماتی مانند اخذ پروانه باید هوشمند شود و شهروندان تنها برای شناسایی به شهرداری مراجعه کنند، در این صورت است که فساد کاهش خواهد یافت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر انتخاب افراد شایسته در سمت های مدیریتی تاکید و عنوان کرد: به آقای شیخ تاکید کرده ام که رزومه مدیرانی که انتخاب می شوند و مدیرانی که پیش تر انتخاب شده بودند را در معرض مقایسه قرار دهند تا همگان ببینند بر چه مبنایی افراد انتخاب می شوند.
شهردار تهران به برخی از آمارهای ارائه شده از سوی معاونت منابع انسانی اشاره کرد و گفت: اینکه گفته می شود تعداد کارمندان دارای مدرک کارشناسی شهرداری تهران افزایش پیدا کرده بیشتر بر مبنای آموزش های ضمن خدمت است و من معتقدم کارمندی که همزمان با کار خود درس می خواند نه به کار خود و نه تحصیلاش نمی رسد.
وی اضافه کرد: در این شرایط حاضر هستم برای آن کارمند مرخصی باحقوق در نظر بگیرم تا سراغ تحصیلاتش برود و از این کار استقبال می کنم.
افشانی همچنین با اشاره به تعداد کارمندان این سازمان خاطرنشان کرد: آمارهای متفاوتی در این زمینه وجود دارد؛ برخی این تعداد را 68 هزار و برخی 83 هزار نفر اعلام می کنند، اما آمارهایی که من دارم رقم 113 هزار نفر را نشان می دهد؛ در واقع ما به این تعداد افراد ماهانه حقوق می هیم که ممکن است برخی از آن ها با پیمانکار قرارداد داشته باشند.
تهرام/9353/1109//1348

انتهای پیام /*

کلید واژه :

طرح کمربند سبز شمال تهران

،

کمربند سبز شمال تهران

،

تهران

ثبت نظرات
captcha