کد خبر : ۱۲۳۵۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پلاستیک های تجزیه پذیر

فاصله زیاد پلاستیک های تجزیه پذیر تا راه حل پایان آلودگی های پلاستیکی

نتایج مطالعات نشان می دهد که پلاستیک های تجزیه پذیر نیاز به شرایط مناسب برای تجزیه شدن دارند.

فاصله زیاد پلاستیک های تجزیه پذیر تا راه حل پایان آلودگی های پلاستیکی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از ارث، محققان امریکایی در حال بررسی ایده های نوآورانه برای دفع پلاستیک های زیست تخریب پذیر هستند. نتایج این مطالعه نشان می دهد که برخی از این بیوپلاستیک ها (پلاستیک سبز) در شرایط خاص تجزیه می شوند.

زباله های پلاستیکی، یک مسئله محیط زیستی رو به رشد هستند، به خصوص هنگامی که وارد اقیانوس شوند و زندگی حیوانات دریایی و پرندگان را تهدید کنند و این پلاستیک ها توسط این جانداران به عنوان غذا، اشتباهی خورده شوند.با وجود تلاش های زیاد در بسیاری از کشورها، اکثر ضایعات پلاستیکی بازیافت نمی شوند.

محققان اظهار کردند: هدف از ساخت پلاستیک های تجزیه پذیر این است که مدت طولانی در محیط باقی نمانند، اما گاهی سرنوشت آنها نامشخص است، زیرا شرایط مناسبی برای تجزیه آنها وجود ندارد.

در این بررسی، سرنوشت بیوپلاستیک ها در محیط های مختلف آب و خاک مورد بررسی قرار گرفت

نتایج بررسی ها نشان داد که ترکیبات پلاستیکی زیست تخریب پذیر می توانند فرصت های جدیدی برای مدیریت زباله های پلاستیکی ایجاد کنند.

محققان عنوان کردند:  از ۱۵ نوع پلاستیک در این بررسی تنها دو مورد به طور کامل تجزیه شد و این بدان معنی است که پلاستیک های زیست تخریب پذیر، راه حل پایان آلودگی های پلاستیکی نیستند.
انتهای پیام

کلید واژه :

زباله

،

پلاستیک های تجزیه پذیر

،

آلودگی های پلاستیکی

،

آلودگی پلاستیک

ثبت نظرات
captcha