کد خبر : ۱۲۰۰۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توفان سیستان

توفان 134 سیستانی را در بیمارستان بستری کرد

زاهدان - پایگاه خبری محیط زیست ایران - مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: 134 نفر از 787 مراجعه کننده به مراکز درمانی به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک سیستان از هشتم شهریور تا کنون در بیمارستان ها و مراکز درمانی این منطقه بستری شدند.

توفان 134 سیستانی را در بیمارستان بستری کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عبدالرحمن شهنوازی روز یکشنبه در گفت و گو با اظهار داشت: این افراد به سبب عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کرده بودند که 653 نفر آنان به صورت سرپایی درمان و بقیه بستری شدند.
وی درباره وضعیت هوای شمال سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان 85 کیلومتر بر ساعت است.
رئیس گروه هشدار و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در نقاط مستعد توفان امروز/یکشنبه/ در شهرهای شمالی این استان به 85 کیلومتر بر ساعت رسید.
علی ملاشاهی اظهار داشت: امروز و فردا شاهد افزایش شدت وزش باد در منطقه سیستان هستیم به طوری که کاهش شدید دید و کیفیت هوا را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: در این مدت شاهد نفوذ گرد و غبار به نواحی مرکزی، مرز شرقی و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان خواهیم بود.
به گزارش سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11درصد مساحت کشور) و 19 شهرستان و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7316**3213

انتهای پیام /*

کلید واژه :

ایمنی

،

توفان

،

توفان سیستان

ثبت نظرات
captcha