کد خبر : ۱۱۱۵۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش آلودگی صوتی تهران

رفع ایرادات قانونی و موانع اجرایی کاهش آلودگی صوتی تهران

رفع ایرادات قانونی و موانع اجرایی کاهش آلودگی صوتی تهران در دستور کار کمیته کاهش آلودگی صوتی قرار گرفت .

رفع ایرادات قانونی و موانع اجرایی کاهش آلودگی صوتی تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، برنامه عملیاتی کاهش آلودگی صوتی در شهر تهران طی سالهای اخیر با تشکیل کمیته ای در حال پیگیری و انجام اقدامات کاهنده آلودگی صوتی در این شهر است.

به گفته الهام کریمی کارشناس واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، تشکیل این کمیته گامی مهم در راستای رفع معضل آلودگی صدا خواهد بود. هدف این کمیته ایجاد ارتباط و تعامل مستقیم و نزدیک بین سازمان های کلیدی و تصمیم گیرنده و همچنین پیگیری در خصوص موانع اجرایی راهکارهای کاهش آلودگی صوتی است.

وی گفت: به روزرسانی نقشه های آلودگی صوتی شهر تهران، تهیه نقشه حریم صوتی بزرگراه ها، اولویت بندی استفاده از راهکارهای کاهشی در مناطق مسکونی مجاور بزرگراه های شهر تهران، تدوین دستورالعمل اجرایی نحوه آزمون صدای منتشره از اگزوز خودروهای سبک و موتورسیکلت ها در مراکز معاینه فنی، بررسی اپیدمیولوژیک تأثیر آلودگی صوتی بر سلامت جسمی و بهداشت روانی شهروندان به ویژه گروه های آسیب پذیر از قبیل کودکان، سالمندان و بیماران و راهکارهای مقابله با آن در کلان شهرها با در نظر گرفتن مطالعات انجام شده در سایر کشورها از جمله اقداماتی مهمی است که در این راستا انجام شده است.

کریمی تصریح کرد: مواردی چون شناسایی عوامل آلاینده صوتی حین و ناشی از عملیات ساختمانی و طرح های عمرانی شهری و ارائه راهکارهای حذف و کاهش آلاینده های فوق، بارگذاری لایه حریم صوتی بزرگراه ها بر روی لایه طرح تفضیلی شهر تهران و الزام اجرای مبحث 18 مقررات ملی ساختمان برای پلاک های مجاور بزرگراه و تهیه طرح موضوعی کاهش آلودگی صوتی شهر تهران از جمله مواردی است که در دست پیگیری است.

در جلسه بیست و سوم کمیته کاهش آلودگی صوتی در شهر تهران مقرر شد جهت رفع ایرادات قانونی و موانع اجرایی ماده دهم و یازدهم مصوبه شورای شهر، مربوط به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، جلسه ای با حضور نمایندگانی از شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، سازمان حفاظت محیط زیست، اتاق اصناف، وزارت صنعت و معدن و تجارت، اداره کل حقوقی شهرداری تهران، اداره کل تشخیص و وصول درآمد، شورای اسلامی شهر تهران، دبیر و ریاست کمیته تشکیل شود.

همچنین جلسه مشترکی بین نمایندگان معاونان فنی و عمرانی و شهرسازی و معماری برای تصمیم گیری و تعیین تکلیف قرارداد مربوط به شناسایی عوامل آلاینده صوتی حین و ناشی از عملیات ساختمانی و طرح های عمرانی تشکیل شود.


 

کلید واژه :

کاهش آلودگی صوتی تهران

ثبت نظرات
captcha