کد خبر : ۱۱۱۲۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پروژه فاضلاب شهری گناباد

پیشرفت ۱۴ درصدی پروژه فاضلاب گناباد پس از ۱۰ سال

گناباد-مدیر آب و فاضلاب شهری گناباد گفت:پروژه فاضلاب شهری گناباد پس از ۱۰ سال تنها ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

پیشرفت ۱۴ درصدی پروژه فاضلاب گناباد پس از ۱۰ سال

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هادی حیدری نیا بعدازظهر شنبه در نشست خبری اظهار کرد: خط انتقال آب گناباد به طول ۱۲۰ کیلومتر بعد از خط انتقال سد دوستی بزرگترین خط استان می باشد که در حال اجرا است.

وی افزود: در حال حاضر نزدیک به ۲۴ هزار انشعاب آب در مرکز شهر و شهرهای کاخک و بیدخت داریم که ۹۰ درصد آنها زیر قیمت تمام شده هزینه آب را پرداخت می کنند.

مدیر آب و فاضلاب شهری گناباد تصریح کرد: یکی از اقداماتی  که صورت گرفته برای بحث اهمیت و درست مصرف کردن تشکیل کمیته سازگاری با کم آبی بوده و تفاهم نامه ای فراگیر با هدف ترویج فرهنگ بهینه مصرف نیز به امضا رسیده که ۱۸ سازمان را درگیر خود کرده که تاکنون خروجی آن موافقت با برگزاری دو جشنواره ملی در اسفند ماه با موضوع پوستر آب است.

حیدری نیا عنوان کرد:  در پیک مصرف آب در گناباد حدود ۳۱۰ لیتر در ثانیه مصرف صورت می گیرد و این در صورتی است که آب مصرفی گناباد از فاصله ای دور دست با ۳ مرحله پمپاژ به گناباد می رسد که در صورت حادثه ای در خط انتقال شهر دچار مشکل می شود.

وی ادامه داد: از سال ۸۲ تا پایان سال ۹۶ حدود ۲۲۰ مورد حادثه در خط انتقال آب گناباد صورت گرفته و با فرسوده شده خط این آمار در حال رشد است. در زمان پیک در شهر ۱۲ هزار مترمکعب ذخیره آب داریم که در صورت بحران جوابگوی ۱۰ ساعت شهر گناباد است.

مدیر آب و فاضلاب شهری گناباد با اشاره به آغاز پروژه اصلاح ۱۳ کیلومتر از مسیر اضطراری خط انتقال آب با اعتباری ۱۴۶ میلیارد ریالی اظهار کرد: پروژه احداث مخزن ذخیره آب گناباد نیز با پیشرفت ۲۰ درصدی در دست اقدام بوده  که برآورد اولیه اعتبار آن در ابتدا ۳۲ میلیارد ریال بوده است. 

حیدری گفت: پروژه فاضلاب شهری گناباد ۱۰ سال است که در حال اجرا می باشد و تاکنون ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که به دنبال این هستیم از توان بخش خصوصی در اجرای این پروژه استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: پروژه فاضلاب  شهری شهرک امام رضا(ع) گناباد با اعتباری ۱.۵ میلیارد تومانی اجرا شده و در حال حاضر اهالی شهرک از آن استفاده می کنند.

کلید واژه :

فاضلاب

،

پروژه فاضلاب شهری گناباد

،

پروژه فاضلاب گناباد

،

پروژه فاضلاب

،

گناباد

ثبت نظرات
captcha