کد خبر : ۱۰۸۷۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انباشت نوشیدنی غیرقابل مصرف

محل انباشت نوشیدنی غیرقابل مصرف در بوکان کشف شد

مهاباد- پایگاه خبری محیط زیست ایران- کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان گفت: محل انباشت نوشیدنی غیرقابل مصرف در این شهرستان توسط کارشناسان بهداشت محیط کشف و ضبط شد.

محل انباشت نوشیدنی غیرقابل مصرف در بوکان کشف شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رحیم ایزدمهر روز شنبه در گفت و گو با افزود: در این انبار بیش از سه هزار لیتر نوشیدنی غیرقابل مصرف شامل دوغ و سایر نوشیدنی ها انباشت شده بود.
وی ارزش ریالی این مواد غیر قابل مصرف را 100 میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: این مواد در سطح عرضه و به دلیل انقضای تاریخ مصرف، جمع آوری و در محل دفن زباله شهری معدوم شد.
کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان گفت: با اجرای طرح های ضربتی نظارت و کنترل به ویژه در ایام تعطیلات خاص به شدت از تلاش سودجویان برای عرضه مواد غذایی غیر بهداشتی در اماکن توزیع مواد غذایی جلوگیری می شود.
وی به شهروندان توصیه کرد از دستفروشان و عرضه کنندگان مواد غذایی در مکان های غیر بهداشتی به هیچ عنوان مواد غذایی خریداری نکنند.
وی از همه همشهریان خواست در هنگام خرید مواد غذایی، به مشخصات 9 گانه درج شده بر روی بسته بندی شامل تاریخ تولید، تاریخ مصرف، شماره پروانه بهره برداری، نام محصول، شرایط نگهداری، سری ساخت، آدرس تولید کننده، وزن و نام کشور سازنده توجه و هر گونه تخلفات بهداشتی را به شماره تلفن 46234066 اعلام کنند.
به گزارش ، از ابتدای سال جاری تاپایان مرداد در این شهرستان بیش از 9 تن انواع مواد غذایی غیرقابل مصرف، تاریخ مصرف گذشته و بدون مشخصات بهداشتی با حضور مسوولان معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.
7510/ 3020/ 2093

انتهای پیام /*

کلید واژه :

انباشت نوشیدنی غیرقابل مصرف

،

بهداشت محیط

،

مهندسی بهداشت محیط

ثبت نظرات
captcha