کد خبر : ۱۰۷۰۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نشت نفت

نشت نفت در شهرری به محصولات کشاورزی آسیب رسانده است

تهران- پایگاه خبری محیط زیست ایران- عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: اخیرا میزان نشت نفت در باقرشهر شهرری بیشترشده و به محصولات کشاورزی آسیب رسانده است.

نشت نفت در شهرری به محصولات کشاورزی آسیب رسانده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید آرش میلانی روز شنبه در نشست خبری کمیسیون سلامت شورای شهر تهران افزود: طی 15 سال گذشته نشت نفت در محدوده مذکور وجود داشته اما اخیرا میزان نشت نفت افزایش یافته و به محصولات کشاورزی آسیب رسانده است.
وی ادامه داد: از طریق کمیته سلامت در حال پیگیری این موضوع هستیم اما نباید جامعه را دچار وحشت کنیم.
میلانی با اشاره به وضعیت پسماند شهر تهران و اخباری مبنی بر وجود اعضای بدن در پسماندهای بیمارستانی نیز گفت: باید این موضوع به طور دقیق بررسی و گزارشات دقیق از ادارات مربوطه اخذ شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود درباره وجود دستگاه شنود در درختان به ویژه در خیابان ولیعصر گفت: این موضوع بسیار خنده داری است که در فضای مجازی منتشر شده است و صحت ندارد.
میلانی به موضوع دستگاه زباله سوز نیز اشاره کرد و گفت: در دوره نجفی تمهیداتی برای این موضوع پیش بینی شد و حتی جلساتی با سرمایه گذاران خارجی برگزار شد اما در شرایط فعلی و با توجه به وضعیت اقتصادی این موضوع تغییر کرده و ما باید متکی به منابع داخلی باشیم که اخیرا در دولت نیز تصمیمی را بر جبران ضرر افزایش ارز گرفته شده است که امیدواریم شهرداری تهران بتواند از این فرصت استفاده کند.
عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران افزود: در بحث زباله سوز باید به موضوع اقتصاد توجه ویژه ای شود که البته این موضوع در کنار محیط زیست مورد توجه قرار می گیرد و باید استانداردهای آن نیز رعایت شود که به همین منظور شورا و شهرداری و اداره کل محیط زیست استان تهران جلسات متعددی را در این بخش برگزار کرده اند.
میلانی در خصوص وضعیت درخت های چنار در تهران و خیابان ولیعصر گفت: با توجه به تغییر شرایط زیستی و اقلیمی ما نیز باید در این زمینه اقدامات موثری را انجام دهیم و در این بخش نیز تصمیمات خوبی با تشکیل کارگروهی اتخاذ شده است.
آرش میلانی، نورپردازی بر روی درختان مضر است و به مسئولان سازمان فضای سبز و پارک ها گفته ایم که از این کار اجتناب کنند.
وی ادامه داد: نورپردازی از کف خیابان به درختان البته جای بحث دارد و محل اختلاف است که برای درختان مضر است یا خیر.
عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین در خصوص جمع آوری زباله های خشک و تر بیان کرد: در این زمینه برخی از شهرداری های مناطق به صورت ابتکاری طرح هایی را به صورت اپلیکیشن انجام دادند که ما منتظر انجام این طرح ها به صورت پایلوت و در نهایت به صورت کلی در شهر تهران هستیم اما باید به این نکته اشاره شود که روش های سنتی دیگر جوابگوی جمع آوری زباله های خشک و تر را نمی دهد.
تهرام/9343 / 1539

انتهای پیام /*

کلید واژه :

نشت نفت

،

سلامت و محیط زیست

،

ثبت نظرات
captcha