کد خبر : ۱۰۶۳۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

75 بهورز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیاز است

اهواز – پایگاه خبری محیط زیست ایران - کارشناس مسئول آموزش بهورزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: یک هزار و 110 بهورز در حوزه دانشگاه فعالیت می کنند و 75 بهورز برای تکمیل کادر خانه های بهداشت نیاز است.

75 بهورز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیاز است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فریبا ایدنی شنبه در گفت و گو با اظهار داشت: غرب اهواز، ایذه، باغملک و اندیکا با کمبود نیروی انسانی بیشتری روبرو است.
وی افزود: به ازای هر یک هزار و 500 نفر یک بهورز زن و یک بهورز مرد نیاز است و در حال حاضر در برخی خانه های بهداشت تنها یک بهورز فعال است که خدمات رسانی را با مشکل مواجه می کند.
ایدنی گفت: 141 بهورز دانش آموز یا فراگیر در 10 مرکز آموزش بهورزی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مشغول تحصیل هستند که تعدادی برای تکمیل کادر انتخاب و تعدادی نیروی جایگزین افراد بازنشسته می شوند.
کارشناس مسئول آموزش بهورزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خصوص مشکلات بهورزان اظهار داشت: لحاظ شدن 2 سال دوره تحصیلی آموزشی آنها در سابقه خدمت آنها از جمله این مشکلات است که البته وزارتخانه به صورت جدی پیگیر است.
وی بیان کرد: احتساب شغل بهورزی در ردیف مشاغل سخت که با وجود تصویب مجلس، تا کنون به دستوری به وزارتخانه و دانشگاه ابلاغ نشده است.
ایدنی اضافه کرد: ارتقای مدرک تحصیلی بهورزان شاغل به کاردانی در دستور کار وزارتخانه قرار دارد اما هنوز اجرایی نشده است.
کارشناس مسئول آموزش بهورزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: گزینش بهورز باید بومی باشد تا با فرهنگ مردم آن منطقه آشنا باشند و البته برای برخی از بهورزان این شرایط وجود ندارد.
وی ادامه داد: در این راستا تمام ارگان ها باید زیرساخت های خوبی در روستا فراهم کنند تا بهورز بتواند خدمات مستمر داشته باشد.
ایدنی در خصوص وظایف بهورز اظهار داشت: مراقبت از کودکان زیر 6 سال، مراقبت های پیش از بارداری و باروری سالم ، ایمن سازی کوکان، بهداشت محیط روستا، نظارت بر مواد غذایی و آب آشامیدنی سالم و پیشگیری از بیماری های واگیر و غیر واگیر از جمله این وظایف است.
560 خانه بهداشت زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز به مردم خدمات رسانی می کنند.
12 شهریور روز بهورز نامگذاری شده است.
3004/6064

انتهای پیام /*

کلید واژه :

دود دسته دوم سیگار

ثبت نظرات
captcha