کد خبر : ۱۰۵۷۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تصفیه خانه صنعتی استان البرز

عظیم ترین تصفیه خانه صنعتی استان البرز راه اندازی شد

کرج - عظیم ترین تصفیه خانه صنعتی استان البرز با حضور معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان اتکا راه اندازی شد.

عظیم ترین تصفیه خانه صنعتی استان البرز راه اندازی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدمهدی کربلایی ظهر شنبه در حاشیه مراسم افتتاح عظیم ترین تصفیه خانه صنعتی استان البرز واقع در یک مجتمع نساجی شهرستان نظرآباد، در گفتگو با ، اظهار کرد: امروز در این مجموعه با احداث یک تصفیه خانه عظیم اقدام مهمی در راستای کمک به جبران بخشی از کم آب ها با تصفیه پسآب های صنعتی برداشته شده است.

وی با اشاره به ایجاد یک شهرک صنعتی نساجی غیردولتی در شهرستان نظرآباد، گفت: ایجاد یک شهرک صنعتی صنایع غذایی و تجمیع صنایع غذایی سازمان اتکا در این منطقه از شهرستان نظرآباد نیز مدنظر است زیرا زمین های زراعی خوبی در سطح این منطقه وجود دارد، پرداختن به کشت و صنعت و ایجاد شهرک گلخانه ای از دیگر اهدافی است که به دنبال آن هستیم.

معاون وزیر دفاع توضیح داد: ایجاد یک مجتمع خدماتی - رفاهی هم جزو پروژه های اجرایی سازمان اتکا در سطح این منطقه از شهرستان نظرآباد است که امیدواریم در این خصوص در فرآیند صدور مجوزها و پرداخت تسهیلات همکاری شود تا این پروژه ها زودتر به سرانجام برسد.

کربلایی بیان کرد: برخی از پروژه های اجرایی سازمان اتکا ازجمله استفاده از پسآب صنعتی و تصفیه آن در شرایطی که کشورمان دشوار دچار کم آبی است دنبال می شود؛ زیرا با توجه به مصرف حدود ۷۰ درصد آب در بخش کشاورزی و هدر رفت آن به کارگیری سیستم آبیاری مکانیزه و استفاده مجدد از آب ضرورت دارد.

تصفیه ۱۵۰۰ مترمکعب فاضلاب صنعتی و خانگی در نظرآباد

وی گفت: سیستم تصفیه خانه پسآب صنعتی در این مجتمع نساجی راه اندازی شده است تا از هدر رفت فاضلاب صنعتی و خانگی بیش از یک هزار و ۵۰۰ متر مکعب در روز جلوگیری شده و این آب بعد از تصفیه به زمین های زراعی تزریق شود.

مدیرعامل سازمان اتکا عنوان کرد: با تصفیه پسآب های صنعتی کارهای مهمی ازجمله ایجاد شهرک صنعتی نساجی ادامه می باید و از سویی کشت و صنعت و ایجاد شهرک گلخانه ای و پرداختن به امور کشاورزی هم محقق می شود.

کربلایی در ادامه گفت: سازمان اتکا برای انجام پروژه های توسعه ای خود استان های مختلفی در کشور ازجمله تهران، لرستان، خوزستان و البرز را انتخاب کرده که  مطالعات و فعالیت های مربوطه در این استان ها اجرایی شده است.

وی تشریح کرد: استان البرز به لحاظ نزدیکی به تهران و از سویی دارا بودن ظرفیت های خوبی ازجمله داشتن زمین های چند هکتاری، فرصت های زیادی برای بهره وری و در ادامه رسیدن به اشتغال دارد.

نظرآباد ظرفیت خوبی در حوزه نساجی دارد

معاون وزیر دفاع اضافه کرد: قرا گیری در کنار اتوبان کرج - قزوین ظرفیت این منطقه از استان البرز که بخشی از شهرستان نظرآباد است را ویژه و خاص کرده است، تخصص های خوبی هم در این منطقه در خصوص صنعت نساجی وجود دارد که می تواند در احیای منطقه و ایجاد اشتغال مفید واقع شود.

کربلایی اضافه کرد: بازه زمانی انجام پروژه های موردنظر ازجمله ایجاد شهرک نساجی و مجتمع خدماتی - رفاهی در این منطقه از شهرستان نظرآباد متفاوت بوده و بستگی به انجام اقداماتی ازجمله صدور مجوزها دارد.

وی تشریح کرد: انجام فعالیت های گلخانه ای در این منطقه را آغاز کرده ایم و ظرف دو سال آینده می توانیم فرصت های خوبی در این خصوص ایجاد کنیم، ظرفیت هایی هم که در صنعت نساجی منطقه از گذشته وجود دارد باید بروز رسانی شده و منطبق با استانداردها باشد.

معاون وزیر دفاع ادامه داد: در بخش ایجاد مجتمع خدماتی - رفاهی نیز بعد از دریافت مجوز کار با حضور سرمایه گذاران و مشارکت بخش خصوصی می توانیم در حاشیه اتوبان کرج- قزوین اقدامات خوبی را عملیاتی کرده و گام مهمی در راستای احیای این منطقه برداریم.

ثبت نظرات
captcha