کد خبر : ۱۰۴۷۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کیت تشخیص سالک

کیت تشخیص سالک در کشور تولید شد

تهران- پایگاه خبری محیط زیست ایران- معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا سال گذشته کیت تشخیص سالک از خارج وارد می شد اما امسال انستیتو پاستور این کیت را تولید کرد و با استفاده از همین وسیله تشخیصی داخلی، زلزله زدگان کرمانشاه نیز غربالگری شدند و این بیماری در این منطقه کنترل شد.

کیت تشخیص سالک در کشور تولید شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا رئیسی روز شنبه در گفت و گو با حوزه سلامت افزود: در حال حاضر انستیتو پاستور خط تولید کیت تشخیص سالک را راه اندازی کرده و نیاز کشور به این وسیله در داخل تامین و عرضه می شود.
وی گفت: پس از وقوع زلزله در کرمانشاه تیم های بهداشتی و درمانی مستقر کردیم و تمام افراد تحت پوشش ارائه خدمات بهداشتی و پیشگیری از بیماری های جسمی و روانی از جمله سالک قرار گرفتند و افزایش نامتعارف این بیماری را در منطقه زلزله زده کرمانشاه شاهد نبودیم.
رئیسی ادامه داد: پس از زلزله کرمانشاه با توجه به اینکه زمستان سال 96 آنفلوآنزا شیوع پیدا کرده بود، مواردی از افزایش این بیماری مشاهده شد بنابراین تصمیم جدی گرفته شد تا واکسن آنفلوانزا به همه افراد زلزله زده ترزیق شود تا همه گیری نداشته باشیم و این کار انجام شد.
معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: زلزله کرمانشاه تجربه بهداشتی و درمانی بی نظیری برای کشور بود و پس از انجام واکسیناسیون، همه گیری آنفلوآنزا نداشتیم و این بیماری نیز مهار شد.
وی گفت: نگرانی وزارت بهداشت فقط نخاله هایی است که در فصل گرما باعث بروز بیماری سالک و برخی بیماری های واگیر می شد به همین خاطر تیم هایی از دانشگاههای علوم پزشکی ایران و تهران به این استان اعزام شدند و به کمک استانداری کرمانشاه سالک نیز تحت کنترل درآمد.
رئیسی اضافه کرد: واکسن کزاز نیز برای بیمارانی که در بیمارستان های کرمانشاه بستری بودند، ترزیق شد. تیم های سیار دندانپزشکی نیز در کرمانشاه مستقر هستند و این نوع خدمات نیز به صورت گسترده و وسیع به هموطنان ارائه می شود.
به گزارش ، 22 آبان سال 96 در فاصله ساعت 21 تا 22 مناطق مرزی غرب کشور دو بار لرزید که زلزله دوم به بزرگی 7.3 ریشتر بود، در اثر این زمین لرزه مسیر ارتباطی سرپل ذهاب مسدود و خسارات زیادی به این مناطق بویژه روستاهای قصرشیرین، ازگله، تازه آباد، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب وارد شد که در این میان تعدادی از هموطنان کشته شده اند.
اجتمام* 9023 * 3063

انتهای پیام /*

کلید واژه :

کیت تشخیص سالک

،

کیت سالک

،

کیت

،

سالک

ثبت نظرات
captcha