کد خبر : ۱۰۴۷۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران

نشت نفت،وضعیت زباله سوز و شنود درختان در کمیته محیط زیست

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت زباله سوز، نصب شنود در درختان تهران و ... توضیحاتی را ارائه کرد.

نشت نفت،وضعیت زباله سوز و شنود درختان در کمیته محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، آرش میلانی، رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز (شنبه) خبری که به منظور تشریح عملکرد یک ساله کمیسیون "سلامت، محیط زیست و خدمات شهری" برگزار شد، در مورد انتشار اخباری مبنی بر  پیدا شدن نسوج و اعضای بدن  در میان زباله های بیمارستانی و نشت نفت در سبزیجات جنوب تهران، اظهار کرد: ما در عصری قرارداریم که حساسیت های زیست محیطی زیاد شده است و شهروند، ان نیز می توانند با انتشار تصاویری جریان سازی کنند، اما باید ابعاد و عمق این اخبار بررسی شود.

 

وی در مورد نشت نفت به مزارع سبزی با بیان این که ۱۵ سال است که این مشکل وجود دارد اما اخیرا میزان نشتی از حد استاندارد بالاتر رفته است و اداره محیط زیست نیز در حال پیگیری است، گفت : اما اجازه دهید به صورت دقیق تر بررسی شود که آیا نفت به مزارع سبزی نفوذ کرده است و به چه مقدار بوده است؟.

 

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در ادامه  با اشاره به این که حجم اطلاعات زیاد است و باید اطلاعات غربال شود، خاطر نشان کرد: مثلا چندی پیش اعلام شد که دستگاه شنود در درختان تهران وجود دارد که خنده دار است، چرا که باتری و سیستم آن کجا است؟! آیا از درخت تغذیه می شود؟.

 

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در مورد وضعیت چنارهای خیابان ولیعصر (عج) ، خاطر نشان کرد: شرایط زیستی در تهران با توجه به وضعیت اقلیمی، ممکن است تغییر کند،  ولی باید با شیوه های علمی میزان اثرگذاری را بررسی کنیم.

 

وی با اشاره به این که کارگروهی در مورد بررسی وضعیت چنارها در شورای اسلامی شهر تهران تشکیل شده بود که در حال حاضر نیز به کار خود ادامه می دهد، بیان کرد: آخرین وضعیت کیفیت خاک و فضای زیر سطحی درختان که در چند سال اخیر دستخوش تغییراتی بوده است باید دقیق بررسی شود، اما باید دقت داشته باشید که رها کردن زباله ها در جوی و انهار شهر به ویژه خیابان ولیعصر (عج) کیفیت آب را به شدت کاهش می دهد و این در حالی است که جرم انگاری رها سازی زباله ها در انهار کم است و در حال حاضر در حال رایزنی هستیم که این جرم انگاری افزایش یابد.

 

میلانی در مورد صدمه دیدن درختان در پی نورپردازی، گفت : نورپردازی به درختان صدمه می زند و باید جلوی نورپردازی درختان را بگیریم، اما بین سازمان زیباسازی و سازمان پارک ها در مورد نورپردازی درختان اجماعی نیست و باید با برگزاری جلسات مختلف به یک نتیجه معقول برسیم.

 

ایجاد  اپلیکیشن جمع آوری زباله های خشک در مناطق دو، یازده و سیزده

 

وی در ادامه در خصوص جمع آوری غرفه های دریافت پسماند خشک با بیان این که ایجاد غرفه های پسماند در مناطق مختلف شهر یکی از راه های جمع آوری پسماند خشک است، اما گزارشات رسیده که عملکرد این غرفه ها و محصولاتی که ارائه می کنند خوب نیست، خاطر نشان کرد: البته تکنولوژی پیشرفت کرده است و در مناطق دو، یازده و سیزده اپلیکیشن جمع آوری زباله های خشک ایجاد شده است و در صورت این که این طرح پایلوت موفقیت آمیز باشد، به کل سطح شهر تسری می یابد.

 

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت فعال سازی زباله سوز در پایتخت با اشاره به این که در دوره شهرداری نجفی که فضای سرمایه گذاری خارجی مناسب بود، شاهد اعلام آمادگی برخی از  شرکتهای خارجی بودیم، گفت : با این حال باید سرمایه گذار از برگشت سرمایه خود مطمئن شود و همچنین خرید برق از این نیروگاه زباله سوز تضمین شود که اخیرا نیز مصوبه ای در خصوص خرید برق از زباله سوزها در دولت داشته ایم که امیدواریم این مساله راهگشا باشد، اما مهم ترین مساله این است که مدیریت شهری به رعایت آخرین استانداردهای روز توسط این زباله سوزها اصرار دارد و معتقد هستیم که نباید فعالیت این زباله سوزها مشکلات زیست محیطی برای تهران ایجاد کند.

 

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در غالب بسته های سرمایه گذاری و با اتکا به سرمایه گذار داخلی طرحی تهیه شده است که به زودی به صحن شورای اسلامی شهر تهران می آید تا زمینه های سرمایه گذاری در شهر تهران به خصوص ایجاد زباله سوز بررسی شود.

 

به گزارش ، در این نشست خبری که برای بررسی عملکرد یک ساله کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری برگزار شده بود، ناهید خداکرمی، رییس کمیته سلامت غیبت داشت و اعضای کمیسیون در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی غیبت وی عنوان کردند که اطلاعی از چرایی غیبت وی نداریم.

 

انتهای پیام

کلید واژه :

کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران

ثبت نظرات
captcha